Natuk Hydra Boost puhdistusgeeli 200 ml
15,90 €
Natuk Hydra Boost puhdistusgeeli puhdistaa kasvoilta meikin ja epäpuhtaudet hellävaraisesti, jättäen ihon pehmeän ja kosteutetun tuntuiseksi. Sisältää suomalaista kosteuttavaa luomukoivunmahlaa ja ksylitolia.
Kuvaus
Hydra Boost puhdistusgeeli puhdistaa kasvoilta meikin ja epäpuhtaudet hellävaraisesti, jättäen ihon pehmeän ja kosteutetun tuntuiseksi. Suomalaista kosteuttavaa luomukoivunmahlaa ja ksylitolia sisältävä raikas geelikoostumus puhdistaa ihon sitä kuivattamatta. Hellävarainen puhdistustuote sopii kaikille ihotyypeille.
Puhdistusgeeli on 100 %:sti vegaaninen, ja se sisältää Suomen luonnosta peräisin olevia luomulaatuisia ja villinä kasvaneita kukkauutteita sekä muita tarkoin valikoituja tehoaineita.
Kehitetty ja valmistettu Suomessa, Helsingissä.
Käyttö:
Hiero puhdistusgeeliä kostealle iholle pyörivin liikkein ja huuhtele haalealla vedellä.
Ainesosaluettelo
Aqua, Betula Pendula Sap, Sodium Cocoamphoacetate, Xylitol, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Xanthan Gum, Acacia Senegal Gum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Tocopherol, Sodium Chloride, Parfum, Lactic Acid.
Koostumus 100 % vegaaninen